Nakliyat Hakkında Sıkca Sorulan Sorular.

Nakliyat Sigortalarının Yaptırılması Bir Zorunluluk Mudur?

Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya taşıma veya malzeme nakliyesi esnasında, değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir. (Antika veya elektronik vb.) Fakat Şehirler Arası Nakliyat’ta Nakliye Sigortası Yapılmalıdır.

 

Depolama Sigortası Yapılması Zorunlu Mudur?

Evet, kesinlikle depolama sigortası yapılması zorunludur. Çünkü eşyalarınızın uzun bir süre depolarda kalacağını hesaba katacak olursak, her türlü tedbir için sigortasının yapılması gereklidir.

 

Evden Eve Nakliyat Kaç Kişiyle Yapılmaktadır?

Evden Eve Nakliyat, araç kapasitesine göre 4,5 veya 6 kişi ile yapılmaktadır.

 

Nakliyat İçin Önceden Rezervasyon Yaptırmalımıyım?

Kesinlikle evet. Taşınmadan en az 24 saat önce arayıp, nakliyat koşulları hakkında pazarlığınızı yaparak, taşınma gününe rezervaston yaptırmalısınız.

 

Bir Taşıma İşi Ne Kadar Sürer?

Şehir içi nakliye işlemlerinde, standart 2+1 ve 3+1 daireler için nakliye işlemi bir günde tam olarak bitmektedir. Fakat daha uzun mesafeli yerlerde, şehir değişikliliklerinde ve villa gibi büyük mekanların taşınmasında bu işlem mesafe ve eşya durumuna göre uzatmaktadır.

 

Evden Eve Nakliyat Firmasıyla Anlaştığımda, Ben Neleri Toplamalıyım?

Evden Eve Nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde, middatiyatını düşünen müşterilerimizin istediği tarzda da taşıma yapıyoruz. Fakat tam teşşekür anlaştıysanız sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.

 

Fiyat Değişikliliğin Sebebleri Nelerdir?

Örneğin, Mersin’deki nakliyat firmalrı, İstanbul’daki nakliyat firmalarından daha uzun, küçük şehirlerdeki firmalarda Mersin’deki firmalardan  daha ucuz olabiliyor. Bir de şuna dikkat edilmelidir ki: her pahalı taşıyan nakliyat şirketi: kaliteli evden eve nakliyat firması olduğu anlamına gelmez. Önemli olan taşıyıcı şirketin hangi standartlarda taşıma yaptığıdır. Genellikle her firma kaliteli olduğunu idda eder. Unutmayalım ki her şey ayrıntılarda gizlidir. Bir de firmanın yaptığı ambalajlama malzemeleri çok önemlidir.